Zlaté Moravce "B" - Nový Život 2:3

06.04.2010 13:01

Zlaté Moravce "B" - FC Nový Život 2:3 (1:0)

Naše góly: Z. Öszi, T. Mikóczi, L. Marič

V 19. kole sme po domácej remíze cestovali k súperovi do Volkoviec, kde na nás čakala rezerva Zlatých Moraviec. Tréner nás na ihrisko poslal v nasledujúcej zostave Gutléber - Mikóczi, Olle, Kadvań, Tondra - Marič, Nyársik (G. Skuby), T. SKuby, Kiss - Öszi (Z. Németh), P. Németh (Király). Úvod zápasu jednoznačne lepšie zachytilo domáce mužstvo, ktoré hralo nátlakovo a prinútilo nás k viacerým nepresnostiam. Súper diktoval v celom prvom polčase vysoké tempo, z ktorého rezultovalo aj množstvo faulov z našej strany. Po jednom z nich sa po priamom kope hlavou presadil domáci obranca a tak sme do polčasovej prestávky odchádzali za stavu 1:0. Druhý polčas priniesol v našich radoch značné oživenie. Súpera sme atakovali čoraz vyššie a aj za miernej podpory vetra sme si vytvorili čoraz viac sľubných šancí. Po dobre zahranom rohovom kope a asistencii T. Mikócziho sa v malom vápne hlavou presadil Z. Öszi (1:1). Obraz hry sa po strelenom góle príliš nezmenil, no po našom nedorozumení v zadných radoch súper opäť strhol vedenie na svoju stranu. Do konca zápasu nám po inkasovanom góle zostávalo ešte 20 minút a tak sme všetky sily vrhli do útoku. Vyrovnať sa nám podarilo opäť po rohovom kope, keď sa hlavou presadil T. Mikóczi (2:2). Rozuzlenie v zápase priniesla 83. minúta, po centri R. Kissa a chybe domáceho obranca sa k lopte dostal L. Marič a z vnútra pokutového územia prekonal domáceho brankára. Výsledok sa už do konca zápasu nezmenil a tak sme si pripísali veľmi cenné 3 body u kvalitného súpera.