Vion "B" - Nový život

07.11.2011 10:15

Vion "B" - Nový Źivot 2:2 (1:1)

Góly: Mankovecký, Kozolka - Z. Öszi, Z. Németh

Po víťazstve proti Šahám sme ťahali 7 zápasovú sériu neporaziteľnosti, ktorú sme si na horúcej pôde vo Volkovciach chceli predĺžiť. Oproti poslednému zápasu dal tréner Hodúr prednosť rýchlonohému P. Némethovi, ktorý v zostave nahradil T. Lelkesa.

P. Niňaj - J. Fráz, R. Kadvaň, P. Petrák, R. Kiss - P. Németh (T. Lelkes), Sz. Nyársik, T. Skuby, P. Király (A. Farkas) - Z. Öszi, Z. Németh

Mužstvo Vionu boduje predovšetkým na domácej pôde a v očakávanom tlaku nastúpili aj do včerajšieho zápasu. Domáci hrali rýchly, behavý, kombinačný futbal, ale ich úsilie končilo aj vďaka pozornej obrane pred našim pokutovým územím. Naša hra sa v tejto časti stretnutia zamerala na rýchle protiútoky, ktoré však skúsena obrana domácich na čele s Farkašom úspešne eliminovala. Z našej strany bol aktívny predovšetkým Z. Németh, ktorému sa po prihrávke Sz. Nyársika podarilo po polhodine hry prekonať domáceho brankára krížnou strelou k vzdialenejšej tyči (0:1). Domáci prepli na vyššie obrátky, čo nám umožnilo do často otvorenej obrany čoraz viac zaútočiť. Napriek tomu to boli domáci, ktorým sa podarilo skórovať, keď sa krásnou strelou v posledných minútach prvého polčasu presadil domáci kapitán Mankovecký (1:1). Druhý polčas priniesol identický priebeh ako ten prvý. Domáci kombinovali, tlačili sa pred našu bránu, kým my sme hrozili predovšetkým z brejkov. Štvrťhodinu pred koncom zápasu sa domáci dokázali ujať vedenia, keď sa po rohovom kope a následnej skrumáži najlepšie zorientoval domáci Kozolka (2:1). Naša odpoveď nenechala na seba dlho čakať, keď sa z pokutového kopu nemýlil kanonier Z. Öszi. V posledných minútach sa obidve mužstvá snažili zápas rozhodnúť vo svoj prospech, po góle volala predovšetkým strela striedajúceho T. Lelkesa, ale stav sa už nezmenil a tak sme z Volkoviec odchádzali s bodovým ziskom.

O týždeň nás čaká ťažký oriešok v podobe lídra súťaže z Nededu, ktorého sa na domácej pôde pokúsime určite poraziť.