Štúrovo - Nový Život 1:3 (1:3)

Góly: T. Skuby, Z. Öszi, Sz. Nyársik

Zranenie P. Királya a návrat vykartovaného Z. Németha ovplyvnili základnú zostavu nasledovne:

P. Niňaj - J. Fráz, P. Petrák, R. Kadvaň, P. Tomašík - P. Németh, Sz. Nyársik (P. Király), T. Skuby, R. Kiss - Z. Öszi, Z. Németh

Po vydarenom zápase s Váhovcami sme do Štúrova cestovali odhodlaní vybojovať 3 výhru v rade na súperovom ihrisku. Tréner Hodúr vsadil na osvedčenú zostavu, prekvapením bola možno len absencia P. Királya, ktorého trápilo zranenie stehenného svalu.  Domáci bodujú predovšetkým na domácom ihrisku, keď z piatich zápasov doma vyhrali štyri krát, pričom jedinú stratu bodov zaznamenali proti Dvorom. Začiatok zápasu priniesol medzišestnátkový futbal, v ktorom sa možnosti na skórovanie rodili len po štandardných situáciách. Naša obrana však fungovala dobre, pričom v predu sme sa mohli spoľahnúť na rýchlosť Z. Németha, ktorému sa neraz podarilo dostať za súperovu obranu. Po necelých 20. minútach hry sme sa dokázali ujať vedenia gólom T. Skubyho, ktorý pekne spracoval loptu a ideálnou strelou k žrdi otvoril skóre (0:1). Domácich tento gól evidentne rozhodil a v ďalších minútach sa v ich hre objavovalo čoraz viac nepresností. Po polhodine hry sme dokázali zvýšiť náš náskok, keď dovtedy nevýrazný Sz. Nyársik pekne našiel Z. Ösziho, ktorý strelou k vzdialenej žrdi potvrdil svoje zakončovateľské kvality (0:2). V tejto časti hry sme na ihrisku odminovali a súpera sme nepúšťali prakticky k ničomu. V 41. minúte sme mohli byť svedkami najkrajšieho momentu zápasu, keď nádhernou strelou do šibenice nedal najmenšiu šancu domácemu brankárovi Sz. Nyársik (0:3). O to aby sme si nemysleli, že o zápase je už rozhodnuté sa postaral domáci útočník o 2 minúty neskôr, keď hlavou potrestal zlé vybehnutie P. Niňaja (1:3). V druhom polčase súper vsadil všetko úsilie do ofenzívy a skorogivanie výsledku. Hrozili predovšetkým zo štandardných situácií, ktorých aj vďaka našim nepresnostiam bolo dosť. V druhom dejstve hry sa nám nedarilo udržať loptu dlhšie na našich kopačkách a tak sme sa sami dostávali pod tlak. Do šancí sme sa dostávali len sporadicky, keď aktívny bol predovšetkým Z. Németh. Tlak domácich sa nám napokon podarilo ustáť, pričom skrášliť výsledok mohol ešte v nadstavenom čase Z. Öszi, ale svoj nájazd na brankára domácich nepremenil.

O týždeň nás čaká ďaľší domáci zápas tentokrát proti Hornej Kráľovej, proti ktorej chceme potvrdiť dobrú formu z posledných kôl.