Nový Život - Váhovce 5:2

Góly: P. Németh 2, T. Lelkes, Z. Öszi, P. Petrák - P. Čiernik, Bús

Vykartovaný Z. Németh nemohol byť trénerovi Hodúrovi k dispozícii a tak ho v zostave nahradil T. Lelkes. Zostava FC Nový Život:

P. Niňaj - J. Fráz, P. Petrák, R. Kadvaň, R. Kiss - P. Németh, Sz. Nyársik, T. Skuby, P. Király (T. Mikóczi) - Z. Öszi, T. Lelkes (P. Tomašík)

Zápas dvoch rozdielnych polčasov - toto pomenovanie najviac vystihuje zápas proti Váhovciam. V tom prvom sme predviedli pravdepodobne náš najslabší výkon a v tom druhom celkom určite najlepší výkon v tejto sezóne. To, že Váhovce futbal hrať vedia bolo nám všetkým jasné, ale to, že si v prvom polčase ledva kopneme do lopty nečakal nikto. Od úvodu sa hral svižný futbal, v ktorom malo hosťujúce mužstvo od začiatku hernú prevahu. Skúsení stredopoliari hostí na čele s P. Čiernikom a P. Hodúrom obohrali celé ihrisko a tak sme sa v prvom polčase museli zamerať predovšetkým na defenzívu. Napriek tomu sme sa v 11. minúte dokázali ujať vedenia, keď sa po prihrávke P. Németha presadil T. Lelkes (1:0). Vedeniu sme sa dlho netešili, keď hostia dokázali za necelých 20 minút otočiť skóre. Ako prvý sa ukážkovou strelou z 30 metrov presadil P. Čiernik a po polhodine hry prekonal Niňaja v domácej bráne hlavou Bús. Do konca prvého polčasu sa už nič podstatného neudialo a tak sme do kabín opäť raz odchádzali so sklonenými hlavami. V druhom polčase však na ihrisko vybehlo úplné vymenené mužstvo Nového Života. Od prvých minút sme súpera napádali a  viedli jeden útok za druhým. V 55. minúte bolo po centri striedajúceho Tomašíka a dobrom nabehnutí P. Németha vyrovnané (2:2). Tento moment nás vyburcoval ešte viac a v prvom polčase aktívny hostia viacmenej neprešli cez poliacu čiaru. Náš vedúci gól visel vo vzduchu, ale Öszi aj Németh mali vychýlenú mušku. Nie tak P. Petrák, ktorý sa v 72. minúte presadil po centri Nyársika (3:2). Posledných 15. minút hráči Váhoviec úplne rezignovali a tak sme sa do konca zápasu presadili ešte 2-krát, keď sa presadili Z. Öszi aj P. Németh.

Zápas proti Váhovciam ponúkol fanúšikom zaujímavé predstavenie so šťastným koncom pre domácich. Ak naďalej chceme pokračovať vo víťaznom ťažení, tak si podobné herné skraty aké sme ukázali v prvom polčase nemôžeme dovoliť. O týždeň cestujeme s bodovými ambíciami do Štúrova.