30.08.2011 13:15

Tretí zápas, tretí bez výhry

FC Nový Život - Okoličná 2:3 (1:0)

Góly: 8. Öszi, 68. Nyársik - 58. Bogyai, 63. Faragó, 74. Csémy

Oproti zápasu zo Sládkovičovom dal tréner Novotný okrem seba šancu v základe aj Királyovi, pričom Lelkesovi a A. Skubymu sa ušlo miesto len medzi náhradníkmi.

Zostava:

Š. Kunyi - T. Mikóczi (T. Lelkes), T. Novotný (A. Skuby), P. Tomašík, R. Kadvaň - T. Skuby, Sz. Nyársik, P. Király, R. Kiss - Z. Németh, Z. Öszi

Zápas začal územnou prevahou hostí, ktorí dobre držali loptu a zachytávali stred poľa. Napriek tomu sme sa už v 8. minúte dokázali ujať vedenia, keď Királyovu skackatú strelu neudržal brankár Jankó a Z. Öszi dorážal do prázdnej brány (1:0). Vedenie mohol už o 3. minúty zvýšiť R. Kiss, ale po faule na Z. Öszi nepremenil pokutový kop. Tento moment nás v zápase trocha pribrzdil a súperovi sme opäť prenechali na ihrisku väčší priestor. Do polčasu si však ani jedno z mužstiev nevypracovalo výraznejšiu šancu a tak sme do kabín odchádzali s jednogólovým vedením. Druhý polčas začal rovnako ako ten prvý, menšou prevahou súpera, avšak s rozdielom, že po zaváhaní R. Kadvaňa dokázal hosťujúci Bogyai prudkou strelou k žrdi v 58. minúte vyrovnať (1:1). Tento gól hostí naštartoval a o 5 minút sa už tešili vedeniu, keď po Novákovej prihrávke za obranu domácich preloboval brankára Kunyiho kanonier T. Faragó (1:2). Nádej na plný bodový zisk vykresal pre domácich Sz. Nyársik, keď po prihrávke T. Lelkesa a teči hosťujúceho obrancu dostal loptu za Jankóa (2:2). Radosť domácich však netrvala dlho, keď sa po peknej "narážačke" dostal za obranu domácich M. Csémy a prízemnou strelou rozhodol zápas na konečných 2:3. V závere sme sa skôr platonickým tlakom snažili ešte vyrovnať, ale skúsený hráči Okoličnej nás do ničoho vážnejšieho nepustili a tak sme ihrisko opäť opúšťali zo sklonenými hlavami.

Hráči Okoličnej opäť ukázali, že budú aj v tomto ročníku podávať kvalitné a vyrovnané výkony. Našim chlapcom sa snaha uprieť nedá, ale aby sme na budúci týždeň mohli v Kolárove bodovať musíme hrať predovšetkým s väčším dôrazom a s väčším nasadením.

Obrázky k zápasu nájdete v našej Fotogalérii.