Nový Život - Veľký Meder

25.09.2011 19:56

Nový Život - Veľký Meder 2:0 (1:0)

Gól: Z. Németh, P. Petrák

Oproti víťaznému zápasu z Dvorov nastala v základnej jedenástke len jedna vynútená zmena, keď zraneného T. Mikócziho nahradil v obrane J. Fráz a do stredu poľa sa posunul T. Skuby.

P. Niňaj - J. Fráz, P. Petrák, R. Kadvaň, R. Kiss - P. Németh (A. Farkas), Sz. Nyársik, T. Skuby, P. Király - Z. Öszi, Z. Németh (T. Lelkes)

Úvod zápasu sme oproti predchádzajúcim zápasom lepšie zachytili a do rozhodenej obrany hostí sa nám podarilo podnikať nebezpečné akcie. Hostia hrozili najmä strelami z diaľky, keď aktívny bol predovšetkým Z. Csápai. Po štvrťhodine hry faulovali hostia blízko pokutového územia Z. Ösziho a z nariadeneho priameho kopu sa exportnou strelou presadil Z. Németh (1:0). Obraz hry sa nezmenil ani po našom vedúcom zásahu. U hostí hýril aktivitou predovšetkým Z. Csápai, ktorého priamym kopom z dobrých 35 metrov si domáci Niňaj poradil len s námahou. Do konca polčasu sme mali ešte niekoľko náznakov šancí, ale skóra sa už nemenilo. Úvod druhého polčasu nám znova vyšiel, keď sa po centri Nyársik hlavou presadil navrátilec P. Petrák (2:0). Po tomto momente bolo o víťazovi zápasu prakticky rozhodnuté. Nevýrazní hostia sa len ťažko dostávali pred našu bránu a väčšiu šancu si aj vďaka dobre fungujúcej obrane vypracovať nedokázali. My sme sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu, z ktorej sme do otvorenej obrany podnikli neikoľko sľubných protiútokov. Presadiť sa však nedokázali Z. Öszi, Sz. Nyársik ani Z. Németh a tak sa výsledok zápasu už nezmenil.

Prvé domáce víťazstvo nám dúfam dodá potrebné sebavedomie a v zápase v Loviach opäť potvrdíme naš kvality.